AZS JAROSŁAW POKONANY PRZEZ DZIEWCZYNY Z ‘MEDYKA’!

17.11.2015 AZS Jarosław podejmował na własnym terenie MSP Rzeszów. Już od poprzedniego sezonu mecze pomiędzy tymi dwoma drużynami budzą wiele emocji oraz pozwalają na obejrzenie dobrej siatkówki. Do tej pory zwycięsko z tych spotkań wychodziły akademiczki, jednak tym razem role nieco się odmieniły.

Obie drużyny od początku spotkania były zmotywowane oraz nastawione na walkę do ostatniej piłki. Pierwsza odsłona meczu była od początku pod kontrolą dziewczyn z Rzeszowa. Jednak po uzyskaniu dużej przewagi (16:8) pojawiło się lekkie rozluźnienie w drużynie gości, co spowodowało odrobienie strat siatkarek z Jarosławia i doprowadzenie do stanu 18:17. Lecz pomimo kłopotów w grze oraz stresu jaki wkradł się po utracie tak dużej przewagi punktowej, zawodniczki z ‘Medyka’ wygrały pierwszą partię 25:23.

Drugi set został od początku do końca rozegrany po myśli rzeszowianek. Siatkarki dobrą zagrywką uniemożliwiły dziewczynom z Jarosławia pozytywne przyjęcie i nie dały swoim rywalkom szans na wyprowadzenie skutecznych akcji, co odzwierciedla sam wynik tej odsłony 25:7.

W trzecim secie, pomimo miażdżącej przegranej w poprzedniej partii, dziewczyny z Jarosławia nawiązały walkę z przeciwnikiem. Do połowy seta wynik był dość wyrównany, jednak w tym meczu to dziewczyny z Rzeszowa były górą i tym razem nie pozwoliły na wygraną akademiczek, pokonując je w trzecim secie 25:18 i w całym mecz 3:0.

Opracowała: Diana Niemiec