Organizacja Strzelecka “Strzelec” Józefa Piłsudskiego przy MSCKZiU w Rzeszowie

Audycja na temat Strzelca – wywiad z Panem mgr. Sławomirem Sączawą

Strzelec w TVP3 Rzeszów

 

Noc muzeów 2018

W sobotę 19-tego maja 2018 r. w Rzeszowie odbyła się Noc Muzeów.
W tym roku podczas imprezy Samodzielny Pluton Medyczny JS2021 działający przy naszej szkole zapoznawał zwiedzających z ofertą szkoły jak również prezentował widowiskowe pokazy pomocy przedmedycznej. Pokazy w wykonaniu plutonu przy współpracy ze Strzelcami z JS2021 cieszyły się sporą widownią, trzymały w napięciu dzięki wykorzystaniu petard i świec dymnych, były oglądane chętnie i z wielkim napięciem.

Dzięki współpracy z wojskiem została w nich również wykorzystana karetka wojskowa.
Pokazy odbywały się w godzinach od 15:30 do 20:00 na Miłocinie oraz Kochanowskiego, zaś przygotowania i promocja trwała już od godzin porannych.

Odczytanie rozkazu dowództwa Związku Strzeleckiego Strzelec

W dniu dzisiejszym tj. 26.03.2018 r. został odczytany rozkaz dowództwa Związku Strzeleckiego Strzelec. Zgodnie z treścią rozkazu osoby najbardziej zaangażowane w działalność Strzelecką zostały odznaczone stopniami strzeleckimi.

Przysięga Strzelców podczas obchodów 99 rocznicy śmierci Leopolda Lisa Kuli

6 marca 2018 r. w trakcie obchodów 99 rocznicy śmierci Leopolda Lisa Kuli na placu Farnym w Rzeszowie przed pomnikiem odbyło się przyrzeczenie jednostek strzeleckich “Strzelec”. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, która odbyła się w kościele Świętego Krzyża.

1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2018 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”.  Z tej okazji Strzelcy brali udział w mszy świętej która odbyła się o godz. 18:00 w Kościele św. Józefa – Staromieście Rzeszów. Po mszy odbył się uroczysty apel pod pamiątkową tablicą płk Cieplińskiego.

Manewry IV Kampanii IRBIS-18

W dniach 24-25 lutego 2018 r. Samodzielny Pluton Medyczny JS2021 brał udział w Manewrach IV Kampanii IRBIS-18 w Budach Głogowskich. Strzelcy z naszej szkoły brali udział w szkoleniu z zakresu I pomocy przedmedycznej oraz zajęciach w terenie.

XIII Zlot Narciarsko – Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego

17 lutego 2018 r. Samodzielny Pluton Medyczny JS2021 wraz z Orlętami (dziećmi Braci Strzeleckiej) czynnie uczestniczył w Zlocie Narciarsko-Pieszym o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego. Strzelcy z naszej szkoły szli z grupą Klubu PTTK Pol-Survival prowadzonego przez Pana Zygmunta Solarskiego “Pigmeja”. Idąc trasą Survivalową z Woli Zgłobieńskiej do Pstrągowej Górnej pod opieką mgr Sławomira Sączawy przemaszerowali 14 km.

Droga Krzyżowa – Plac Śreniawitów – Klasztor oo. Bernardynów

W piątek 16 lutego 2018 r. Strzelcy w tym z Samodzielnego Plutonu Medycznego JS2021, wraz z Orlętami (dziećmi Braci Strzeleckiej) zabezpieczali uroczystą Drogę Krzyżową na trasie Plac Śreniawitów- Klasztor oo. Bernardynów

Zajęcia z zakresu Pierwszej Pomocy na Polu Walki w terenie

Obchody Święta Trzech Króli w Rzeszowie

6 stycznia 2018 r. Związek Strzelecki “Strzelec” JP w Rzeszowie czynnie uczestniczył w obchodach Święta Trzech Króli. Zadaniem “Strzelca” była pomoc w zabezpieczaniu imprezy. Dwójka Strzelców z naszej szkoły również brała czynny udział wraz z mgr Sławomirem Sączawą gdzie wraz z Orlętami (dziećmi Braci Strzeleckiej) zabezpieczali dzieci przebrane za owieczki z przedszkola Sióstr Serafinek z Rzeszowa.

Ćwiczenia Pierwszej Pomocy na Polu Walki

Samodzielny Pluton Medyczny JS2021 w skład którego wchodzą słuchacze naszej szkoły szlifuje formę z ćwiczeń pierwszej pomocy – rana postrzałowa nogi.

Ewakuacja rannego ćwiczenia na sali gimnastycznej

Uroczysta przysięga Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

W sobotę 25 listopada 2017 r. o godz. 16 odbyła się uroczysta msza w Kościele pw. Św. Józefa w przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie a po mszy, pododdziały 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze strzelcami przemaszerowali ulicami Lubelską, Marszałkowską i Cieplińskiego pod pomnik Żołnierzy Wyklętych gdzie odbył się Uroczysty Capstrzyk.

Całość była preludium do niedzielnej uroczystej przysięgi Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

Kwesta na rzecz budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie

W dniu 4 listopada młodzież naszej szkoły brała udział w kweście na rzecz budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Młodzież z kierunku Technik Masażysta wraz z słuchaczami ze związku strzeleckiego Strzelec JP (samodzielny Pluton Medyczny) zebrała trzy pełne puszki datków. Akcja w C.H.Galeria Rzeszów spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, którzy chętnie wspomagali budowę pomnika J. Piłsudskiego.

W kweście brali udział: Aleksandra Dyląg, Gabriela Hryniszyn, Marta Zaborniak, Bernadeta Warzybok, Dawid Kozłowski, pod opieką nauczyciela mgr Sławomira Sączowy. Natalia Draus i Dawid Kozłowski pod opieką nauczycieli mgr Małgorzaty Rysz i mgr Ewy Warmuzińskiej zorganizowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej który wzbudził duże zainteresowanie.


Zajęcia zapoznawcze z bronią nowoutworzonej Drużyny Strzeleckiej


Opiekunem Organizacji Strzeleckiej “Strzelec” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie jest  mgr Sławomir Sączawa.

Dostępność