Podziękowanie oraz pamiątkowy egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego

W podziękowaniu za udział słuchaczy w dziewiątej odsłonie ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie” nasza szkoła otrzymała od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy pamiątkowy egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego wraz z dedykacją małżonki Pana Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy. W załączonym liście Pan Prezydent podziękował naszej Bibliotece za włączenie się w Narodowe Czytanie 2020 oraz wszystkim, którzy wzięli   w nim udział.

„ Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuję, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać się razem i cieszyć wspólną lekturą.

Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. Balladyna interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej literatury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo radości…”

List Prezydenta RP oraz pamiątkowe wydanie „Balladyny” są dostępne do oglądnięcia w bibliotece szkolnej.

Ogłoszenie – stołówka

W dniu 19.10.2020 r. tj. poniedziałek obiad zostaje odwołany.

Po otrzymaniu nowych grafików zajęć proszę o kontakt telefoniczny – 178581426 lub mailowy kier_stolowki@medyk-studium.pl w poniedziałek w godzinach 7.30-14.30, w celu określenia kolejnych obiadów.

Kierownik stołówki.

Spotkania z Historią – wykład Pana dr. Jacka Magdonia

W poniedziałek  5 października  w ramach „Spotkań z historią” odbył się drugi już wykład Pana dr. Jacka Magdonia poświęcony tym razem tematyce związanej z działalnością Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1939-1945r. W wykładzie wzięli udział zainteresowani  słuchacze. W pracowni multimedialnej Biblioteki  Szkolnej znajduje się  wystawa  plakatów związana z wykładem.

Wykład Pana dr Jacka Magdonia „Wrzesień 1939”

W poniedziałek 15 września w naszej szkole odbył się wykład pracownika IPN w Rzeszowie  Pana dr Jacka Magdonia zatytułowany „Wrzesień 1939”. Wzięli w nim udział słuchacze wszystkich kierunków kształcenia. Wykład rozpoczął cykl „Spotkań z historią” , które będą odbywać się co miesiąc w naszej szkole. Zapraszamy  do oglądnięcia wystawy związanej tematycznie z wykładem , która znajduje się w pracowni multimedialnej Biblioteki  Szkolnej.

Narodowe Czytanie

W piątek 4 września nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą „Narodowe Czytanie”. Zgodnie z przesłaniem Prezydenta RP młodzież  wzięła udział w czytaniu dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Była to już dziewiąta odsłona Narodowego Czytania. Tegoroczne czytanie było realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Zarządzenia Dyrektora Szkoły

Poniżej 2 zarządzenia Dyrektora Szkoły:

  1. Zarządzenie nr 9 w sprawie wprowadzenia regulaminu funkcjonowania szkoły w stanie epidemii SARS-Co-V-2 – pdf
  2. Zarządzenie nr 26 w sprawie wprowadzenia regulaminu funkcjonowania szkoły w stanie epidemii SARS-Co-V-2 – pdf
  3. Zarządzenie nr 27 ws reg stołówki, biblioteki i DS w czasie epidemii COVID-19 – pdf
  4. Zarządzenie nr 28 ws wprowadzenia dziennika elektronicznego – pdf