Młodzież zmagała się z łamańcami językowymi

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Ten dzień podkreśla nam rolę i znaczenie języka polskiego w naszym życiu.

Z trudnymi polskimi wyrazami i łamańcami językowymi zmierzyli się słuchacze pierwszego roku kierunków TE, TFa, TM i AS. Nie było łatwo, ale przecież powtarzając za Mikołajem Rejem: „niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

A może spróbujecie powiedzieć:

Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.

Na stole leży rozrewolwerowany rewolwer.

W czasie suszy szosa sucha.

Albo taki…

Dżdżystym rankiem gżegżółki i piegże, zamiast wziąć się za dżdżownice, nażarły się na czczo miąższu rzeżuchy i rzędem rzygały do rozżarzonej brytfanny.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Pożegnanie Absolwentów TD, TE, TFa

19 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie słuchaczy 3 kierunków kształcenia: Technik dentystyczny, Technik elektroradiolog i Technik farmaceutyczny.

Uroczystości towarzyszyła myśl Davida Cuschieriego „Kochaj to, co robisz i rób to, co kochasz. Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku”.

Wszystkim absolwentom składamy najserdeczniejsze życzenia. Miejcie odwagę, by podążać za swoimi marzeniami i nie bać się wyzwań, które napotkacie.

Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką

W dniu 12.01.2024 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych Rzeszowa.

Olimpiada obejmowała zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach olimpiady.

Akcja charytatywna „Podkarpackie Dzieciom”

Nasza szkoła w imieniu Pana Władysława Ortyla – Przewodniczącego Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, Marszałka Województwa Podkarpackiego została zaproszona do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Podkarpackie Dzieciom”, której celem jest zbiórka funduszy na rzecz najmłodszych, onkologicznych pacjentów z naszego regionu.

Tegoroczny cel, to 200 tys. zł, które pokryją zakup wysokiej klasy, nowoczesnego i co najważniejsze, mobilnego aparatu USG, który pomoże lekarzom w diagnozowaniu i leczeniu młodych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Szczegóły znajdują się w piśmie oraz na stronie.

XXVI Międzynarodowych Targach Biznes Żywność Medycyna

Dnia 8-go listopada słuchacze kierunku Technik farmaceutyczny wraz z opiekunami: mgr Małgorzatą Żelazko, Joanną Wydrzyńską oraz panem Marcinem Bartyzelem uczestniczyli w XXVI Międzynarodowych Targach Biznes Żywność Medycyna.

Młodzież wysłuchała ciekawych wykładów związanych z tematyką branżową, m.in: Interakcje leków w praktyce lekarza i farmaceuty oraz wygłoszony przez Dyrektora naszej szkoły – mgra Jacka Brodzińskiego: Homeopatia – fakty i mity.