Wizyta gości z Hiszpanii 5-7 luty 2018

erasmus_logo_pos

Program Erasmus + stwarza warunki do wymiany doświadczeń oraz uczenia się nowych metod nauczania zawodu poprzez udział kadry pedagogicznej w doskonaleniu zawodowym za granicą.
Naszą szkołę odwiedzili nauczyciele zawodu z hiszpańskiej szkoły IES Jaime Ferrán Clúa z Madrytu.
W ramach międzynarodowej współpracy planuje się ich uczestnictwo w pokazach, szkoleniach praktycznych w placówkach kształcenia i szkolenia zawodowego oraz praktykach typu job shadowing. To forma uczenia się stosowana podczas krótkiego pobytu w organizacji partnerskiej w innym kraju w celu przejścia szkolenia polegającego na towarzyszeniu pracownikom w ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej jaką w dniach 5-7 lutego 2019 r. była MSCKZiU w Rzeszowie dla 3 hiszpańskich nauczycieli zawodu uczących farmacji, promocji zdrowia, techniki laboratoryjnej, biochemii, fizjopatologii i techniki higieny.

Odbyło się spotkanie ze społecznością szkoły – nauczycielami oraz słuchaczami.

Nasi goście zwiedzili szkolne pracownie praktycznej nauki zawodu na kierunku asystentka stomatologiczna , technik usług kosmetycznych, protetyk słuchu, technik masażysta oraz techniki dentystycznej wraz z pracownią CAD-CAM.

Dodatkowo zaprezentowane zostały inne klaso-pracownie oraz biblioteka i siłownia.

Prezentowano praktyki na zajęciach ze słuchaczami na kierunku opiekunka dziecięca i opiekun medyczny.

Kolejne dni pobytu nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Hiszpanii przebiegały zgodnie z planem, który przewidywał, oprócz udziału w innego rodzaju zajęciach i pokazach, także spotkania z nauczycielami w naszej placówce i zaprzyjaźnionej szkole MSCKZiU w Przemyślu.

erasmus_01

Dostępność
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.