Wizyta gości z Hiszpanii 5-7 luty 2018

erasmus_logo_pos

Program Erasmus + stwarza warunki do wymiany doświadczeń oraz uczenia się nowych metod nauczania zawodu poprzez udział kadry pedagogicznej w doskonaleniu zawodowym za granicą.
Naszą szkołę odwiedzili nauczyciele zawodu z hiszpańskiej szkoły IES Jaime Ferrán Clúa z Madrytu.
W ramach międzynarodowej współpracy planuje się ich uczestnictwo w pokazach, szkoleniach praktycznych w placówkach kształcenia i szkolenia zawodowego oraz praktykach typu job shadowing. To forma uczenia się stosowana podczas krótkiego pobytu w organizacji partnerskiej w innym kraju w celu przejścia szkolenia polegającego na towarzyszeniu pracownikom w ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej jaką w dniach 5-7 lutego 2019 r. była MSCKZiU w Rzeszowie dla 3 hiszpańskich nauczycieli zawodu uczących farmacji, promocji zdrowia, techniki laboratoryjnej, biochemii, fizjopatologii i techniki higieny.

Odbyło się spotkanie ze społecznością szkoły – nauczycielami oraz słuchaczami.

Nasi goście zwiedzili szkolne pracownie praktycznej nauki zawodu na kierunku asystentka stomatologiczna , technik usług kosmetycznych, protetyk słuchu, technik masażysta oraz techniki dentystycznej wraz z pracownią CAD-CAM.

Dodatkowo zaprezentowane zostały inne klaso-pracownie oraz biblioteka i siłownia.

Prezentowano praktyki na zajęciach ze słuchaczami na kierunku opiekunka dziecięca i opiekun medyczny.

Kolejne dni pobytu nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Hiszpanii przebiegały zgodnie z planem, który przewidywał, oprócz udziału w innego rodzaju zajęciach i pokazach, także spotkania z nauczycielami w naszej placówce i zaprzyjaźnionej szkole MSCKZiU w Przemyślu.

erasmus_01

Dostępność