„Medyk nie ma z tym żadnych trudności, 100 litrów krwi na Stulecie Niepodległości”

W tym roku świętujemy 100 rocznicę tego wydarzenia i takim właśnie hasłem szkoła chce zachęcić uczniów do oddawania krwi. Jest to nasza forma wkładu w świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Miliony Polaków (nasi dziadkowie, bliscy) wylało swoją krew abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

100 lat od tamtego wydarzenia, każdy z nas może dołożyć małą cząstkę siebie , aby upamiętnić tą rocznicę. Dziś nie musimy walczyć i przelewać krwi za Ojczyne, ale możemy to zrobić symbolicznie oddając tylko 0,5 litra krwi. Dzięki temu możesz uratować komuś życie…

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie na ul Wierzbowej 14 ( budynek na wprost naszej szkoły). Podczas rejestracji należy podać numer naszej szkoły: 6

Cel jest dla wszystkich jeden – zebrać 100 litrów krwi dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przyłącz się do nas i oddaj swoją krew!!!

Dodaj komentarz