MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK W MSCKZiU

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Uczestniczyły w nim dwuosobowe zespoły z następujących kierunków: TD II, TFa IV,TM II, TE II.

Współzawodnictwo polegało na wykazaniu się wiedzą teoretyczną oraz udzielaniu pierwszej pomocy na specjalnie upozorowanych stacjach urazowych.

Organizatorom udało się maksymalnie przybliżyć zawodnikom autentyczną, a nie wyimaginowaną rzeczywistość – mówi Przemysław Chmaj, sędzia główny zawodów. Zadania do wykonania były świetnie pokazane w scenkach pozoracyjnych, a każda drużyna podeszła do tematów bardzo rzetelnie.

Sędzia zawodów, Michał Stocerz uważa, że uczestnicy wykazali się znacznymi umiejętnościami i wiedzą. To duża zasługa ćwiczeń i szkoleń z opiekunami. Tak wysoki poziom sprawiał trudność w rozstrzyganiu – trzeba było się skupiać na szczegółach, które potem, jak się okazało, ważyły losy miejsc na podium. Niewielkie różnice punktowe między drużynami to świetna rekomendacja dla rangi mistrzostw.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy to nie tylko super przygoda, nowi ludzie i zdobywanie doświadczenia, ale także ciężka praca poprzez treningi i spotkania, gdzie wspieramy się i motywujemy nawzajem. Podstawą jest zachowanie zimnej krwi, pamiętanie o błędach i nie powtarzanie ich, dawanie z siebie 1000% – przekonuje Natalia.

Dyrektor szkoły podziękował uczestnikom za udział w zawodach oraz nagrodził uczestników nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Oto zwycięzcy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK przy MSCKZiU:

 

Zawodników do zawodów przygotowywał opiekun Szkolnego Koła PCK Konrad Wydrzyński.