Podziękowanie oraz pamiątkowy egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego

W podziękowaniu za udział słuchaczy w dziewiątej odsłonie ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie” nasza szkoła otrzymała od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy pamiątkowy egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego wraz z dedykacją małżonki Pana Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy. W załączonym liście Pan Prezydent podziękował naszej Bibliotece za włączenie się w Narodowe Czytanie 2020 oraz wszystkim, którzy wzięli   w nim udział.

„ Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuję, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać się razem i cieszyć wspólną lekturą.

Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. Balladyna interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej literatury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo radości…”

List Prezydenta RP oraz pamiątkowe wydanie „Balladyny” są dostępne do oglądnięcia w bibliotece szkolnej.

Dodaj komentarz