Konferencja dla kierunku AS i HS

W dniu 18 maja 2018 roku o godzinie 9:30 pod patronatem konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie stomatologii dziecięcej Bernadetty Wiercioch-Klin w naszej szkole została zorganizowana konferencja dla słuchaczek kierunków kształcenia: asystentka i higienistka stomatologiczna.

Konferencja była podzielona na dwie części: 2 godziny wykładu i 2 godziny warsztatów praktycznych.

Tematem konferencji był: „Nowoczesny program profilaktyczny w gabinecie stomatologicznym w oparciu o najwyższej jakości produkty do higieny jamy ustnej”.

Uczestnicy dokonali analizy skutków złej higieny jamy ustnej. Poznali techniki skutecznej motywacji pacjenta wraz z optymalną instrukcją programu higieny jamy ustnej. Wykład miał na celu przedstawienie praktycznej i skutecznej alternatywy dla rutynowych metod postępowania, zarówno w  codziennej praktyce, jak i w działaniach edukacyjnych.

Wykład poprowadziła lek. stom. Teresa Fehrenbach, która dysponując długoletnim doświadczeniem w zakresie profilaktyki chorób jamy ustnej zachęca stomatologów do integrowania prewencji w codziennej pracy.

W ramach konferencji odbyły się praktyczne warsztaty, prowadzone przez certyfikowanych instruktorów iTOP (Indywidualny Trening Higieny Jamy Ustnej), wykorzystujących nowatorski program nauczania T2T® – touch to teach.

Dodaj komentarz