„Otrzęsiny 2017”

„Otrzęsiny 2017”

Dnia 23.11.2017 r.      po raz 25 – ty w Medyczno – Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie odbyła się uroczystość pasowania słuchaczy klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. „OTRZĘSINY” przygotowane zostały przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem opiekuna mgr Bartłomieja Skoczylasa. W tym roku impreza odbyła się w klimacie „Disco Polo”.

Zgodnie z tradycją słuchacze uczestniczyli w programach artystycznych w trakcie których można było usłyszeć znane hity muzyki disco polo. Uczniowie startowali również w konkursach takich jak: slalom z kijem unihokejowym zakończony strzałem do bramki, czy rzut kapslem który miał się znaleźć najbliżej ściany. Młodzież musiała również rozpoznać kilka twarzy znanych zespołów muzyki disco polo albo uzupełnić brakujące słowo w tekście piosenki. Konkurs na „LOGO OTRZĘSIN” wygrał kierunek Asystentka Stomatologiczna.

Konkurs na zebranie największej liczby groszy na jednego ucznia wygrał kierunek Technik Usług Kosmetycznych. Rywalizacja miała na celu zdobycie pierwszego miejsca a tym samym wygranie nagrody głównej, tradycyjnie biletu do kina na wybrany film. Po ciekawych występach artystycznych oraz zaciętej rywalizacji w konkursach klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

  • I miejsce – Asystentka Stomatologiczna (66,5 pkt.)
  • II miejsce – Technik Usług Kosmetycznych (63,5 pkt.)
  • III miejsce – Technik Dentystyczny (61 pkt.)
  • IV miejsce – Higienistka Stomatologiczna
  • V miejsce – Technik Masażysta
  • VI miejsce – Technik Elektroradiolog
  • VII miejsce – Technik Farmaceutyczny

Po hucznych otrzęsinach młodzież udała się na tańce oczywiście w rytmach disco polo. W tym roku frekwencja na imprezie „Otrzęsinowej” wyniosła 60,2%.

Dodaj komentarz