MSCKZiU w Rzeszowie instytucją przyjmującą w projekcie Erasmus+

W dniach 11-24 września nasza szkoła zorganizowała 2 tygodniową praktykę dla 2 słuchaczek ze szkoły partnerskiej Institute Jaime Ferrán Clúa z Madrid (Spain) . Laura i Miriam uczą się na kierunku Technik pomocniczej opieki pielęgniarskiej. Kierunek ten obejmuje tematy takie jak :
– Podstawowe techniki pielęgniarskie.
– Techniki pomocy stomatologicznej.
– Promocja zdrowia i wsparcie psychologiczne dla pacjenta.
– Higiena i oczyszczanie środowiska szpitalnego.
– Trening i doradztwo zawodowe.

W naszej szkole słuchaczki uczestniczyły w zajęciach praktycznych na kierunku Opiekunka dziecięca , a zasadniczym miejscem praktyki był Żłobek nr 9 w Rzeszowie “Puchatek”.

Dziewczęta zajmowały się dziećmi w wieku 4 lat, ćwicząc poznane w swojej szkole podstawowe techniki pielęgniarskie, ale sporządziły także obserwację psychologiczną dzieci  w wieku 2,5 roku. Ich praca została pozytywnie oceniona, a one same podkreślały pozytywne nastawienie osób, z którymi miały kontakt, ich życzliwość i otwartość, co pozwalało pokonywać barierę językową.

Pobyt słuchaczek był dla nich nie tylko okazją  do zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia w zawodzie, ale także zwiedzenia naszego miasta, poznania kraju, naszych obyczajów i nawiązania nowych znajomości.