Dni Sportu – Podsumowanie

Tradycyjnie w miesiącu kwietniu w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie odbyły się DNI SPORTU SZKOLNEGO. Dni Sportu Szkolnego po raz pierwszy odbyły się w 1990 r.

Podobnie jak w latach poprzednich młodzież rywalizowała w konkurencjach drużynowych i indywidualnych (siatkówka, tenis stołowy, pięciobój sprawnościowy). Słuchacze wykazywali się swoją wiedzą w quizach wiedzy: o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej i o Letnich Igrzyskach Olimpijskich „Od Aten do Rio de Janeiro”.

W siatkówce kobiet tytuł zdobyły słuchaczki IV sem. kierunku Technik Masażysta, a wśród mężczyzn najlepsi okazali się słuchacze II sem. kierunku Technik Elektroradiolog.

W tenisie stołowym bezkonkurencyjni okazali się: wśród pań: Wioletta Mateja (II sem. Technik Usług Kosmetycznych), a wśród panów Krystian Kipa (II sem. Technik Masażysta).

Pięciobój sprawnościowy wygrała: Wioletta Mateja (II sem. Technik Usług Kosmetycznych) i Maciej Rzeźnikiewicz (IV sem. Technik Elektroradiolog).

Najlepszą wiedzą w quizie o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej wykazali się Magdalena Tęcza (II sem. Technik Masażysta) i Bartłomiej Pszonka (IV sem. Technik Elektroradiolog), natomiast w quizie wiedzy o Letnich Igrzyskach Olimpijskich „Od Aten do Rio de Janeiro” zwyciężył Marek Bajda (IV sem. Technik Masażysta).

Odbyły się także mecze piłki siatkowej:

Absolwentki-Słuchaczki MSCKZiU 2:1 i

Absolwenci-Słuchacze MSCKZiU 2:1.

Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Podczas finałów sala sportowa „Medyka” – była pełna i rozbrzmiewała kulturalnym dopingiem kibiców.

Uroczystość zakończyło uroczyste ogłoszenie wyników. Dla najlepszych drużyn i zawodników wręczone zostały dyplomy i słodycze.

Nagrody wręczali: Dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie (mgr inż. Izabela Pyra) i Opiekun Szkolnego Koła Sportowego „Medyk” (mgr Andrzej Wacław).