Wizyta dydaktyczna w ramach doradztwa zawodowego uczniów z liceum ss. Pijarek

W naszej szkole gościliśmy, z wizytą dydaktyczną w ramach doradztwa zawodowego, uczniów liceum SS. Pijarek. Podczas wizyty mieli oni okazję poznać naszą szkołę, pracownie dydaktyczne oraz zapoznać się ze specyfiką kształcenia. Uczniowie uczestniczyli także w lekcjach pokazowych z zakresu analizy leków i farmakognozji.
Zdjęcia z wizyty można zobaczyć na stronie Szkoły Podstawowej i Liceum Sióstr Pijarek – bezpośredni link do zdjęć

Spotkanie Koła Nauki, poświęcone 38 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego

W dniu 16 grudnia w internacie  naszej szkoły odbyło się spotkanie Koła Nauki,  poświęcone 38 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego.  W ten sposób Dom Słuchacza włączył się w ogólnopolskie działania upamiętniające i edukacyjne.  Uczestnicy rozwiązywali quiz dotyczący   życia codziennego w  PRL, oraz samego stanu wojennego.  Pytania były trudne, dlatego  rozwiązując quiz korzystano z zasobów internetu. Młodzież   pracowała z wielkim zaangażowaniem, była okazja do odpowiedzi na pytania i dyskusji.

Spotkanie z autorkami książki „Sekrety Rzeszowa”

W ostatni poniedziałek przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyło się spotkanie z paniami Aliną Bosak i Katarzyną Grzebyk –  autorkami książki „Sekrety Rzeszowa”, której premiera odbyła się w połowie listopada. Panie w bardzo interesujący sposób zachęcały do głębszego poznania Rzeszowa. Wspomniały o znanych na całym świecie osobach związanych z naszym miastem, o „zwyczajnych” miejscach przypominających ciekawe historie, opowiadały ciekawostki. Spotkanie uświadomiło nam, że warto wybrać się na spacer po mieście, biorąc tym razem najpierw do ręki „Sekrety Rzeszowa”, które stoją już na półce w naszej bibliotece.

Spotkanie autorskie z Panią Stanisławą Bełch

W dniu 13.12 2019 r w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Stanisławą Bełch rzeszowską pisarką, poetką, autorką książek dla dzieci. Pisarka opowiedziała uczestnikom spotkania   o swoich książkach, a także wygłosiła interesującą  pogadankę na temat wpływu czytania na rozwój małego dziecka. Następnie odpowiedziała na pytania słuchaczy dotyczące procesu tworzenia książki oraz wyjawiła swoje pomysły na dalszą twórczość. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców Domu Słuchacza

W dniu 09.12.2019 r. odbyło się kameralne Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców Domu Słuchacza. Na spotkanie Młodzieżowa Rada Domu Słuchacza zaprosiła dyrekcję szkoły w osobach: Dyrektora mgr. farmacji Jacka Brodzińskiego, Panią Wicedyrektor mgr Halinę Hader, Księdza dr. Tomasza Fularza, wychowawców Domu Słuchacza i przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

Miało ono za zadanie wprowadzić obecnych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przypomnieć tradycje związane ze świętami.

Po połamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń obecni zostali zaproszeni na poczęstunek i do wspólnego kolędowania.

Konkurs na najestetyczniejszy pokój

W dniu 04.12.2019 r.  został przeprowadzony na terenie Domu Słuchacza Konkurs na najestetyczniejszy pokój. Pokoje były oceniane według kryteriów z uwzględnieniem dekoracji świątecznej. Wyniki konkursu były następujące:

  • I miejsce pok. 405
  • II miejsce pok.406
  • III miejsce pok. 402

Poza tym zostały wyróżnione pokoje: pok.303, pok. 211, pok. 311.

Jako nagrody mieszkańcy pokoi otrzymali słodkie upominki.