Międzynarodowe spotkania Erasmus+ w MSCKZiU

Wrzesień 2017 to nie tylko początek kolejnego roku szkolnego, ale także kolejny rok wdrażania założeń projektu pt.: „Rozwijanie profesjonalizmu”.

Nasz projekt to działania realizowane w ramach Partnerstwa strategicznego Akcja 2 Programu Erasmus+, którego celem jest wymiana najlepszych praktyk w zawodach medycznych wybranych do współpracy.

erasmus_logo_pos

Obszary działań wspólne dla naszego Partnerstwa to praktyki nauczane na kierunkach:

Nasze najlepsze praktyki w tych zawodach będziemy prezentować już 25-go września b.r. gdyż rozpoczyna się dwutygodniowy program szkoleniowy dla słuchaczy i nauczycieli szkół partnerskich.

SGE FORM S.R.L
Via Autunno 3
Agropolis (SA), Italy


http://www.sgeform.it
flaga_italy

IES La Quintana
C/Jaime Alberti, s.n.
Ciano de Langreo,
Spain

flaga_spain

Do 8-go października w naszej szkole będą pokazywane liczne zajęcia z udziałem 6 słuchaczy i 3 nauczycieli z Hiszpanii i Włoch.

Wydarzenie to obejmie także dodatkowe działania mające na celu doskonalenie języków obcych angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego, kulturalne i pro-zdrowotne.

Będzie to wydarzenie, na które już dzisiaj oczekuje z entuzjazmem cała społeczność naszej szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone było Uroczystą Mszą Świętą, która odbyła się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

W MSCKZiU inauguracja miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele oraz słuchacze poszczególnych kierunków. Inauguracja rozpoczęła się powitaniem i przemówieniem Pana Dyrektora mgra farm. Jacka Brodzińskiego. Następnie przemawiali Zaproszeni tj. przedstawiciele związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie oraz ksiądz dr Lucjan Dyka duszpasterz akademicki z kościoła św. Jadwigi.

Następnie Pan Dyrektor zapoznał nowe roczniki z kierownikami i opiekunami poszczególnych semestrów.

Kończąc uroczystość na sali gimnastycznej Pan Dyrektor Jacek Brodziński zaprosił klasy na spotkanie z wychowawcami.

Życzymy wspaniałego, owocnego roku szkolnego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu dzisiejszym tj. 23.06.2017 r. o godzinie 10.00 odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017. 

Osoby z najwyższą średnią oraz osoby wyróżniające się w sporcie i działalności w pracy na rzecz szkoły otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplomy i nagrody.

Po Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego uczniowie kończący naukę spotkali się z wychowawcami klas, gdzie zostały im rozdane świadectwa.

Życzymy wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń, fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. Udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Żegnamy kończące roczniki.