Ważne informacje dotyczące Egzaminu Pisemnego z Kwalifikacji – 23 czerwca 2020

W związku ze stanem epidemii i obowiązkiem wprowadzenia w dniu egzaminu szczególnych rygorów sanitarno-epidemiologicznych dyrektor szkoły publikuje informację o salach egzaminacyjnych w których słuchacze poszczególnych kierunków będą zdawali egzamin oraz o szczegółach dotyczących dojścia do tych sal. W dniu egzaminu tj. 23.06.2020 r. dla słuchaczy zdających egzamin z poszczególnych kierunków będą funkcjonowały wejścia do sal egzaminacyjnych wyłącznie wg poniższych schematów (nie będzie możliwości wejścia do szkoły inną drogą).

Proszę o zapoznanie się z poniżej umieszczonymi dokumentami.

Organizacja sal i wejść na egzamin pisemny

 

Godziny pracy biblioteki 1-6 czerwca

Wiadomość dla uczniów kończących naukę.

Poniżej przedstawiamy plan pracy biblioteki szkolnej w dniach 1-6 czerwca 2020 r. Uczniowie kończący naukę w w/w dniach mogą oddawać książki.

Pozostali uczniowie proszeni są o przetrzymanie książek do następnego roku szkolnego.

PONIEDZIAŁEK 1.06.
8.00-13.00 – Małgorzata Mastej-Sas
14.00- 16.30 – Justyna Barabasz

WTOREK 2.06.
13.30 – 16.30 Justyna Barabasz

ŚRODA 3.06.
12.30 – 16.30 Justyna Barabasz

CZWARTEK 4.06.
8.00 – 16.00 Małgorzata Mastej-Sas

PIĄTEK 5.06.
13.30 – 17.30 Justyna Barabasz

SOBOTA 6.06
8.00 – 11.00 Małgorzta Mastej -Sas

e-Piknik Nauki EKSPLORACJE

Od kilku lat nasza szkoła MSCKZiU w Rzeszowie bierze udział w Pikniku Nauki-Eksploracje. Niestety w tym roku jest to niemożliwe w realu, ale zapraszamy na wydarzenie w formie on-line. Uczniowie kierunków Higienistka stomatologiczna i Technik dentystyczny stworzyli w tym celu kilka krótkich filmików, do których oglądnięcia serdecznie Was zapraszamy.

Więcej szczegółów FB.

 

 

Dekalog bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronawirusa

Jak się uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa? Warto znać najważniejsze zasady – jak zachować się, żeby obniżyć ryzyko zakażenia.

Są one rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny.
1. Często myj ręce.
GIS przypomina, że należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami lub żelami na bazie alkoholu (min. 60 proc.).
Co ważne – mycie rąk powinno trwać co najmniej 30 sekund. Trzeba pamiętać również o dokładnym myciu przestrzeni między palcami.
2. Podczas powitania unikaj uścisków i podawania dłoni.
W ciągu dnia dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być  zanieczyszczone wirusem.
3. Unikaj płatności gotówką, korzystaj z kart płatniczych
Na powierzchni banknotów i monet mogą znajdować się wirusy i bakterie. W miarę możliwości należy unikać płatności gotówką, korzystaj z kart płatniczych i bankowości elektronicznej.
4. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie wirusa z powierzchni na siebie.
5. Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe
Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody z detergentu lub środka dezynfekcyjnego.
Wszystkie miejsca, z których często korzystają ludzie powinny być starannie dezynfekowane.
6. Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków
Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie przecieraj lub dezynfekuj swój telefon komórkowy, można to robić np. wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym.
7. Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy
Należy zachować co najmniej dwa metry odległości z osobą, z która rozmawiamy, twarzą w twarz, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.
Należy pamiętać, że 80 proc. osób zakażonych nie wykazuje żadnych objawów. Dlatego dla bezpieczeństwa powinniśmy unikać bliskich kontaktów z osobami, które nie są naszymi domownikami.
8. Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
Chusteczkę po użyciu należy jak najszybciej wyrzucić do zamkniętego kosza. Koniecznie trzeba umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu.
Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.
9. Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu
Należy stosować zrównoważoną dietę – unikać wysoko przetworzonej żywności, jeść minimum pięć porcji warzyw i owoców każdego dnia; odpowiednio nawadniać organizm wypijając dwa litry płynów, najlepiej wody.
10. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie
Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego.
Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych.