Otrzęsiny

Samorząd Szkolny
Medycznej Szkoły Policealnej w Rzeszowie zaprasza:

wszystkich żaków I i II semestru na organizowaną przez nas imprezę Otrzęsinami zwaną, która odbędzie się w murach naszej szkoły, a konkretnie w sali ćwiczeń cielesnych w dniu 23 listopada 2017 r.
o godz. 500 po zmierzchu

Warsztaty historyczne pt. „Powstanie Warszawskie – los ludności cywilnej”

7 listopada  2017 roku z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w MSCKZiU odbyły się warsztaty o tematyce historycznej, prowadzone przez Panią Katarzynę Kyc, pracownika IPN. Celem spotkania było przybliżenie najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w 1944 roku. Słuchacze zapoznali się z faktami, których nie ma w Internecie,  mogli zobaczyć stare fotografie oraz archiwalny film przedstawiający przedwojenną Warszawę. Warsztaty przypomniały o kluczowych  wartościach, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

Kwesta słuchaczy TM na rzecz budowy pomnika J. Piłsudskiego

W dniu 4 listopada młodzież naszej szkoły brała udział w kweście na rzecz budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Młodzież z kierunku Technik Masażysta wraz z słuchaczami ze związku strzeleckiego Strzelec JP (samodzielny Pluton Medyczny) zebrała trzy pełne puszki datków. Akcja w C.H.Galeria Rzeszów spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, którzy chętnie wspomagali budowę pomnika J. Piłsudskiego.

W kweście brali udział: Aleksandra Dyląg, Gabriela Hryniszyn, Marta Zaborniak, Bernadeta Warzybok, Dawid Kozłowski, pod opieką nauczyciela mgr Sławomira Sączowy.

Natalia Draus i Dawid Kozłowski pod opieką nauczycieli mgr Małgorzaty  Rysz i mgr Ewy  Warmuzińskiej  zorganizowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej który wzbudził duże zainteresowanie.

Patriotyczne odwiedzenie cmentarzy przez młodzież

W dniu 31 października 2017 r. młodzież wraz ze strzelcem postanowiła uczcić pamięć zmarłych żołnierzy i powstańców stawiając znicze na ich grobach. Znicze zapłonęły na grobach powstańców listopadowych i styczniowych.

Nie zapomniano także o bohaterach z II Wojny Światowej i żołnierzach wyklętych.  Opiekę nad młodzieżą sprawowali: mgr Marek Samolewicz i mgr Sławomir Sączawa.