Prelekcja na temat: „Jak zachować się w czasie zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego”

W dniu dzisiejszym na sali gimnastycznej dla całej społeczności szkolnej odbył się apel, na którym zostały zaprezentowane informacje na temat Koronawirusa (SARS-CoV-2), który wywołuje chorobę COVID-19. Prelekcję na temat: „Jak zachować się w czasie zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego” wygłosiła Pani mgr Krystyna Gałuszka – kierownik  kierunków: Asystentka Stomatologiczna, Higienistka Stomatologiczna i Opiekun Medyczny.

Spotkanie kół: nauki i kulturalno-oświatowego

W dniu 27.02.2020 r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Koło nauki opiekun mgr Marta Nosek i Koło kulturalno-oświatowe opiekun mgr Ewa Szewczyk na temat: Wybitne postacie polskiej medycyny.

W trakcie spotkania mieszkańcy dowiedzieli się o życiu kilku wybitnych polskich medyków i naukowców począwszy od XIII wieku oraz o ich wpływie na współcześnie stosowane leczenie i diagnostykę chorób.

 

VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej

W czwartek 27.02.2020 r. w Politechnice Rzeszowskiej odbył się VIII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Słuchacze i nauczyciele naszej szkoły uczyli przybyłych ósmoklasistów, jak udzielić pierwszej pomocy, czym jest masaż serca i jak wygląda prawidłowa resuscytacja. Mamy nadzieję, że nasza obecność na tym wydarzeniu nie tylko zachęci uczniów szkół podstawowych do zawitania w Policealnej Szkole Medycznej, ale również pozwoli na mądre i szybkie reagowanie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

A tak uczestnictwo w tym wydarzeniu wspominają nasi słuchacze:

„Wyjazd na Salon Edukacyjny na Politechnice Rzeszowskiej bardzo mi się podobał, ponieważ było wiele interesujących stoisk promujących szkoły. Odbyły się różne pokazy, m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem AED, pokaz robotyki i pokaz mody. W salonie uczestniczyło dużo młodzieży i myślę, że bawili się również dobrze jak ja, biorąc udział w pokazach”.

Klaudia Sokal

—————————————————————————

„Podczas Salonu Edukacyjnego bardzo podobał mi się nasz pokaz pierwszej pomocy. Pozytywne wrażenie wywarły na mnie także pokazy mody organizowane przez wszystkie szkoły ponadgimnazjalne”.

Katarzyna Cudo

—————————————————————————

„Salon Edukacyjny bardzo mi się podobał. Uważam, że był to świetny pomysł na promocję szkoły. Razem z panem mgr. Sączawą przeprowadzaliśmy pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi urządzenia AED. Każdy z uczestników mógł podejść do manekina i poćwiczyć reanimację. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Koleżanki z kierunku Technik masażysta zapraszały chętnych na pokaz masażu relaksacyjnego”.

 

Eliza Tomaszewska

Spotkanie członkiń Stowarzyszenia „Rzeszowski Klub Amazonek”

20 lutego 2020 r. w rzeszowskim ratuszu odbyło się spotkanie członkiń Stowarzyszenia „Rzeszowski Klub Amazonek”, w którym brał udział Samodzielny Pluton Medyczny z naszej szkoły. Słuchaczki z kierunków Higienistka stomatologiczna, Technik farmacji, Technik masażysta oraz Technik elektroradiolog wraz z mgr. Sławomirem Sączawą prowadzili pokaz pierwszej pomocy, który rozpoczął się od omówienia BLS i resuscytacji. Prezes stowarzyszenia, pani Halina Lubera, wyraziła ogromną radość, dziękując Dyrektorowi i przybyłym przedstawicielom naszej szkoły.